Irish Trained Runners Abroad

Friday 16th
Newbury 3.30 Byerley Stud Stakes (Fillies' Listed)
6th 25/1 American Lady J A Stack
Newmarket 5.50 WSG Sports Signage Supports SuperJosh Charity Handicap
3rd 6/1 That's Not Me Anthony McCann
6.50 Firestone Building Products Handicap
2nd 6/1 Mutadaawel Anthony McCann
Saturday 17th
Bath 7.50 Kingstone Press Apple Cider Handicap
8th 4/1 Nigg Bay J F Levins
Market Rasen 8.00 Lord Bradford Of Drayton Handicap Hurdle
10th 20/1 Viking Hoard R A Curran
Perth 1.55 Angels' Share Glass & Whisky Specialists Maiden Hurdle
4th 16/1 Dandy Sue S R B Crawford
2.30 Andy Stratton Memorial Handicap Hurdle
2nd 2/1 Fav Holy Motivation Gordon Elliott
3.05 SPM Scotland Novices' Handicap Chase
pulled up 3/1 John Mor S R B Crawford
5.25 Christmas Party At Perth Racecourse Standard Open NH Flat Race
2nd 11/8 Fav Method Madness S Curling
3rd 7/4 Dream Pioneer Gordon Elliott
Sunday 18th
Deauville 1.37 DARLEY PRIX DE POMONE (GROUP 2)
7 South Sea Pearl, A P O'Brien
9 Peach Tree, A P O'Brien
2.50 DARLEY PRIX MORNY (GROUP 1)
4 Royal Dornoch, A P O'Brien
5 Arizona, A P O'Brien
3.25 DARLEY PRIX JEAN ROMANET (GROUP 1)
2 Red Tea, Joseph Patrick O'Brien
3 I Can Fly, A P O'Brien
4.00 DARLEY PRIX KERGORLAY (GROUP 2)
6 Pallasator, Gordon Elliott
Southwell 3.20 Ambitions Personnel Handicap Chase
4th 14/1 Mighty Stowaway John Joseph Hanlon
4.20 Love To Spa At Eden Hall Handicap Hurdle
pulled up 8/1 Motcomb Street John Joseph Hanlon
Monday 19th
Bangor-on-Dee 7.40 Gap Personnel Head Office Handicap Hurdle
7th 40/1 Miss Lanefox Caroline Mccaldin
8.10 Yorton Goffs NH Sale Mares' Handicap Hurdle
9th 16/1 Santa Anna Caroline Mccaldin
10th 20/1 Viognier Stephen Michael Hanlon
Tuesday 20th
Hamilton 1.50 Bill And David McHarg EBF Maiden Stakes (Plus 10)
8 Krystal Crown, Andrew Hughes
9 Rominintheglomin, Andrew Hughes
2.20 BB Foodservice 'William The Lion' Handicap
2 Zig Zag Zyggy, Andrew Hughes
2.50 Excel Environmental Services, Pest Management Services Novice Stakes
3 Bajan Excell, Gavin Patrick Cromwell
3.20 BB Foodservice Scottish Trophy Handicap
10 Set In Stone, Andrew Hughes
14 Carbon Dating, Andrew Hughes
3.50 Overton Farm Handicap
7 Twentysixthstreet, Andrew Hughes
12 Mr Shelby, S Donohoe
4.20 Margaret Smith Memorial Handicap
1 Mazboon, J J Lambe
9 Seenit Doneit Next, Andrew Hughes
12 Pretty Fantasy, Gavin Patrick Cromwell
4.50 racingtv.com 'Hands And Heels' Apprentice Handicap
2 Rince Deireanach, J J Lambe
7 Blue Whisper, S Donohoe
Wednesday 21st
York 2.25 Tattersalls Acomb Stakes (Group 3)
2nd 7/1 Harpocrates A P O'Brien
4th 9/2 Vitalogy Joseph Patrick O'Brien
3.00 Sky Bet Great Voltigeur Stakes (Group 2)
2nd 5/2 Constantinople A P O'Brien
3rd 10/1 Norway A P O'Brien
3.35 Juddmonte International Stakes (Group 1) (British Champions Series)
7th 12/1 Circus Maximus A P O'Brien
1st 5/1 Japan A P O'Brien
Thursday 22nd
Chepstow 1.45 betaid.org Responsible Gambling Handicap
14 Magi Gal, John C McConnell
2.50 Neil Calvert's Retirement Celebrations Handicap
16 Building Year, John C McConnell
York 1.55 Sky Bet Lowther Stakes (Fillies' Group 2)
1 Celtic Beauty, K J Condon
8 Precious Moments, A P O'Brien
2.25 Goffs UK Premier Yearling Stakes
7 Latin Five, Joseph Patrick O'Brien
18 Piece Of Paradise, J A Stack
3.35 Darley Yorkshire Oaks (Fillies' & Mares' Group 1)
3 Magical, A P O'Brien
4 South Sea Pearl, A P O'Brien
4.15 British EBF & Sir Henry Cecil Galtres Stakes (Fillies' And Mares' Listed)
7 Frosty, A P O'Brien
8 Search For A Song, D K Weld
4.50 British Stallion Studs EBF Fillies' Handicap
9 Crafty Madam, K J Condon
Friday 23rd
Ffos Las 2.50 Plumbase Handicap
1 Freescape, David Marnane
York 2.25 Weatherbys Hamilton Lonsdale Cup Stakes (Group 2)
3 Falcon Eight, D K Weld
5 Il Paradiso, A P O'Brien
3.00 Al Basti Equiworld Dubai Gimcrack Stakes (Group 2)
9 Pistoletto, A P O'Brien
3.35 Coolmore Nunthorpe Stakes (Group 1)
8 Ten Sovereigns, A P O'Brien
11 Fairyland, A P O'Brien
12 So Perfect, A P O'Brien