Header
Text here
1st
silks
La Poutanesca (IRE) 5, ch f (Am Haddad)
(Drawn 4)
Falco (USA) - Victoria College (FR)(Rock Of Gibraltar (IRE))
Breeder - Succ Omar El Sharif

(Morning price: 7/1)
SP 15/2

D Smaga
A Badel
2nd
1L
silks
Plantlove (FR) 4, b f (Ecurie Louis D'aur)
(Drawn 13)
Planteur (IRE) - Pennylove (FR)(Pennekamp (USA))

(Morning price: 6/1 15/2)
SP 11/2

M&S Nigge
H Journiac
3rd
1.5L
silks
Vespera (IRE) 4, ch f (Haras Des Adelis/salabi Racing)
(Drawn 15)
Teofilo (IRE) - Plain Vanilla (FR)(Kendor (FR))
Breeder - Ecurie Salabi

(Morning price: 20/1 14/1)
SP 16/1

F H Graffard
R Thomas
4th
2L
silks
Kaiserperle (GER) 3, gr f (Gestut Kussaburg)
(Drawn 17)
Montmartre (FR) - Karuma (GER)(Surumu (GER))

(Morning price: 16/1 18/1)
SP 20/1

W Hickst
C Demuro
5th
1.25L
silks
Cordey Rose (FR) 3, b f (C Green)
(Drawn 11)
Planteur (IRE) - Marie Cuddy (IRE)(Galileo (IRE))

(Morning price: 5/1 9/2)
SP 4/1

A Couetil
M Androuin
6th
shd
silks
Zaverna (IRE) 5, b f (G Martin/d Paulou)
(Drawn 9)
Excelebration (IRE) - Zalonia (GB)(Cape Cross (IRE))
Breeder - Mr Ildefonso Leon Sotelo Garcia

(Morning price: 33/1)
SP 33/1

F Monnier
C Pacaut
7th
1.25L
silks
Jane Spirit (FR) 3, f (R shaykhutdinov)
(Drawn 14)
Invincible Spirit (IRE) - Jane Eyre (GB)(Sadler's Wells (USA))

(Morning price: 14/1 16/1)
SP 16/1

G Alimpinisis
S Pasquier
8th
0.75L
silks
Roksaneh (FR) 4, ch f (Mme A Fabre)
(Drawn 8)
Kendargent (FR) - Ramora (USA)(Monsun (GER))
Breeder - Ecurie Peregrine Sas

(Morning price: 12/1 11/1)
SP 10/1

A Fabre
P C Boudot
9th
5L
silks
Parousia (GB) 3, ch f (G Heald)
(Drawn 6)
Shamardal (USA) - National Day (IRE)(Barathea (IRE))

(Morning price: 10/1 14/1)
SP 16/1

H Pantall
O Peslier
10th
1.25L
silks
Arum (FR) 3, b f (J Herold)
(Drawn 2)
Waldpark (GER) - Aline (GER)(Tiger Hill (IRE))

(Morning price: 5/1 15/2)
SP 8/1

H Pantall
M Barzalona
11th
12L
silks
Queen Morny (FR) 3, gr f (Ecurie Carre Magique Sas)
(Drawn 1)
Kendargent (FR) - Tres Americanqueen (FR)(American Post (GB))

(Morning price: 20/1 16/1)
SP 16/1

F Vermeulen
C Soumillon
(disq) placed 13th
hd
silks
Toronada (FR) 3, gr f (Mme A Wilde)
(Drawn 12)
Toronado (IRE) - Tocopilla (FR)(Medaaly (UNR))

(Morning price: 16/1 14/1)
SP 14/1

C&Y Lerner
J Auge
13th
hd
silks
Madiva (FR) 7, gr f (T Raber)
(Drawn 18)
Aussie Rules (USA) - Mahradeva (GER)(Medicean (GB))
Breeder - Ecurie Des Monceaux

(Morning price: 20/1 25/1)
SP 25/1

L Gadbin
D Boche
14th
1.75L
silks
Silver Cape (FR) 5, b f (P Hendrickx)
(Drawn 7)
Silver Frost (IRE) - Cape Talks (IRE)(Cape Cross (IRE))
Breeder - Mr Patrick Hendrickx

(Morning price: 14/1)
SP 14/1

P H Van De Poele
E Hardouin
15th
9L
silks
Makda (FR) 3, b f (G Samama)
(Drawn 10)
Makfi (GB) - Dajariyda (FR)(Cape Cross (IRE))

(Morning price: 20/1 12/1)
SP 14/1

J Boisnard
T Bachelot
16th
99+L
silks
Holdbacktheriver (FR) 4, b f (Team Hogdala A B)
(Drawn 3)
Lawman (FR) - River Test (GB)(Beat Hollow (GB))
Breeder - Team Hogdala A b

(Morning price: 14/1 9/1)
SP 10/1

Mme P Brandt
M Guyon
Off 5.10

Non runners Attirance (FR), Desiderata (GER)

THE IRISH TIMES